XXVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ

23-25 listopada 2018 r. w Łodzi
Centrum Kongresowe DoubleTree by Hilton

Główny Partner

Główni Sponsorzy

Z przyjemnością informujemy, iż do konferencji pozostało:

Koleżanki i Koledzy,

z wielką przyjemnością chcę Was poinformować, że podobnie jak w ubiegłym roku XXVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ odbędzie się w Łodzi. Zostanie zorganizowany w dniach 23-25 listopada 2018 roku w Centrum Kongresowym Hotelu DoubleTree by Hilton przy ulicy Łąkowej 29.

Doskonałe recenzje, jakie w poprzednim roku otrzymał hotel oraz Kongres od uczestników, lokalizacja w centrum miasta oraz bliskość do dworców Fabrycznego i Łódź Kaliska, a także łatwy dojazd samochodem z każdego miejsca w Polsce sprawiły, że i w tym roku najważniejsze wydarzenie na rynku weterynaryjnym w Polsce odbędzie się w tym samym miejscu już po raz trzeci.

Zaczynany już w piątek 23 listopada Dniem Przedkongresowym, w którym odbędą się warsztaty praktyczne z chirurgii, stomatologii, dermatologii, andrologii i Kliniki XP, trzy specjalistyczne seminaria – z radiologii, neurologii i onkologii oraz Sympozjum Akademia Biznesu Weterynaryjnego promująca rozwiązania finansowe w lecznicy weterynaryjnej. Na koniec tak ciężkiego dnia zapraszamy wraz z firmą Zoetis do kina nocnych wetów na film połączony z degustacją dobrego wina.

W sobotę 24 listopada zaczynamy o 7 rano pięcioma specjalistycznymi zajęciami Masterclass, czyli tzw. „zajęciami specjalistów dla specjalistów”. Od 7.30 do 8.45 pozostałych uczestników Kongresu, którzy nie zapisali się na zajęcia Masterclass, zapraszamy wraz z firmą Hill’s na „naukowe” śniadanie z profesorem Romanem Lechowskim.  W dalszej części dnia odbędą się cztery sesje wykładowe dla lekarzy i jedna dla techników weterynarii.

Wieczorem członkowie PSLWMZ spotkają się na Walnym Zebraniu, a o 21.00 wszyscy zobaczymy się z Państwem na uroczystym bankiecie, podczas którego czeka nas jak zwykle artystyczna niespodzianka. Ilość miejsc jest ograniczona. Warto zapisać się wcześniej.

Niedziela, 25 listopada, to ostatni dzień naszego Kongresu. W tym dniu planujemy pięć sesji wykładowych dla lekarzy weterynarii i jedną dla techników weterynarii. W sumie 6 sesji, będzie z czego wybierać. Na koniec Kongresu ogłosimy zwycięzcę, po raz drugi zorganizowanego dla uczestników Kongresu, Konkursu „Paszport XXVI Kongresu PSLWMZ”, wręczając nagrodę rzeczową w postaci najnowszego miejskiego skutera o wartości 10 000 złotych. Po zakończeniu losowania, o godzinie 16.00 zapraszamy Państwa na Akademię Rozwoju ETOVET i PSLWMZ "Jak pracować żeby nie zwariować".

W tym roku zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z zakresu chirurgii, neurologii, chorób zakaźnych, radiologii, interny, położnictwa i chorób wrodzonych. Poza tym w programie znajdziecie Państwo wykłady z ortopedii, dermatologii, medycyny regeneracyjnej, okulistyki oraz onkologii, prowadzonych przez liderów w tych dziedzinach. Naprawdę jest w czym wybierać.

Zapraszam do dokładnego przestudiowania programu. Na pewno znajdą Państwo interesujące tematy. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Kongresu, poza wykładami, oferujemy Państwu kontakt z kilkudziesięcioma firmami, które zaprezentują najnowsze osiągnięcia z zakresu farmacji i żywienia małych zwierząt oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia praktyki weterynaryjnej. 

Jak co roku istnieje możliwość rejestracji na poszczególne dni Kongresu. Zapisy rozpoczynamy od 1 lipca br.

W kolejnych tygodniach na naszej stronie internetowej www.pslwmz.pl będzie się pojawiać coraz więcej informacji o Kongresie, dlatego zapraszam do jej częstego odwiedzania.

W imieniu Zarządu PSLWMZ oraz naszego Głównego Partnera, firmy Hill’s, serdecznie zapraszam Państwa do Łodzi.


Warto być z nami.
Jacek Szulc

Miejsce konferencji/Rezerwacja noclegu

DoubleTree by Łódź położony jest w centrum miasta, 1 km od ulicy Piotrkowskiej, jednej z najdłuższych ulic handlowych Europy, z hotelu roztacza się widok na pobliski park ks. Józefa Poniatowskiego, który jest idealnym miejscem na spacer lub poranny jogging. Park oferuje również korty tenisowe.

Hotel powstał w historycznym dla Łodzi miejscu, na terenach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, zachwyca nowoczesnymi i inspirowanymi filmem wnętrzami.

Hotel od lotniska im. Władysława Reymonta (LCJ) dzieli tylko 6 km, od Dworca Łódź Kaliska-1 km, do hotelu łatwo również trafić dzięki jego położeniu przy trasie W-Z i Pn-Płd. DoubleTree by Hilton położony jest w bliskim sąsiedztwie Atlas Areny, w której rokrocznie odbywają się dziesiątki koncertów i imprez sportowych.

Z DoubleTree by Hilton bez trudu dostaniemy się również do najważniejszych obiektów biznesowych w Łodzi, takich jak Międzynarodowe Targi Łódzkie (MTŁ) czy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE).

Adres: ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

W celu rezerwacji noclegu w DoubleTree by Hilton Łódź prosimy skontaktować się z działem rezerwacji (lcjdl.res@hilton.com). Uczestnikom Kongresu przysługuje 15% rabatu na nocleg od ceny dnia na hasło „Kongres PSLWMZ”.

Hotele położone najbliżej miejsca odbywania się Kongres to:

Ponieważ miejsce naszego Kongresu zlokalizowane jest w centrum Łodzi, bez problemu będą Państwo mogli zarezerwować nocleg w innych hotelach na terenie miasta. Warto skorzystać z portali internetowych zajmujących się rezerwacją miejsc.

Z uwagi na ograniczenia parkingowe przy dojeździe z innych hoteli na terenie Łodzi zalecamy korzystać z komunikacji miejskiej.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję