XXIX Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ

19-21 listopada 2021 r. w Łodzi Centrum Kongresowe DoubleTree by Hilton

Główny Partner

Główni Sponsorzy

Z przyjemnością informujemy, iż do konferencji pozostało:

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią SARS-CoV-2, chciałbym z wielką przyjemnością zaprosić Państwa na XXIX Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ. Kongres odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2021 roku. Już tradycyjnie miejscem Kongresu będzie Centrum Kongresowe Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29.

Kongres odbędzie się w formie stacjonarnej. Jednak jako Organizatorzy - ze względu na nadal obowiązujący stan epidemii w naszym kraju - najprawdopodobniej będziemy zmuszeni wymagać od chcących uczestniczyć w Kongresie zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu przeciw koronawirusowi lub ujemnego wyniku testu w kierunku SARS - CoV - 2 (wykonanego w certyfikowanym laboratorium nie wcześniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem Kongresu). Wspomniane zaświadczenia będą kontrolowane przy wejściu na teren Kongresu. Osoby niespełniające tego warunku nie będą mogły przebywać na terenie Centrum Kongresowego i uczestniczyć w Kongresie. Jednak sądzimy, że dla Koleżanek i Kolegów nie będzie to żadnym utrudnieniem, a przygotowany program z nawiązką zrekompensuje to drobne utrudnienie.

Tegoroczny Kongres zaczynany w piątek 19 listopada Dniem Przedkongresowym, w którym odbędą się warsztaty praktyczne z ultrasonografii, chirurgii, okulistyki, stomatologii i efektywnego wykorzystywania programu „Klinika XP”. Zaplanowaliśmy również specjalistyczne seminaria z radiologii, marketingu i zarządzania oraz spotkanie dyskusyjne z autorami najnowszej publikacji PSLWMZ "Problemy zdrowotne psów ras brachycefalicznych". O godzinie 19.00 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze, na które zapraszamy wszystkich członków Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

W sobotę 20 listopada naukę rozpoczynamy już o 7 rano czterema specjalistycznymi zajęciami Masterclass, czyli tzw. „zajęciami specjalistów dla specjalistów” z anestezjologii, okulistyki, onkologii oraz stomatologii.

O 7.30 wspólnie z naszym Głównym Partnerem, firmą Hill’s zapraszamy zainteresowanych do uczestnictwa w „naukowym śniadaniu”.

Po porannej rozgrzewce zapraszamy na sesje wykładowe. W tym roku przygotowaliśmy na sobotę pięć równoległych sesji (cztery dla lekarzy weterynarii i jedną dla personelu średniego)

Po ciężkim i długim dniu nauki zapraszamy chętnych na pełen czaru bankiet ze smakowitą kuchnią, muzyką i tańcami.

Na niedzielę 21 listopada zaplanowaliśmy sześć równoległych sesji wykładowych (pięć dla lekarzy weterynarii i jedną dla personelu średniego).

Aby wypełnić tak bogaty program najwyższej jakości treściami na listopadowy Kongres zaprosiliśmy wybitnych specjalistów z Polski i zagranicy, m.in.: dr Briana Beale z USA, dr Francesco Carraniego z Włoch, dr B. Duncana Lescellesa z USA, dr Charliego Sale z Wielkiej Brytanii, dr Yanna Queau z Francji, prof. Tadeusza Frymusa, prof. Marka Galantego, prof. Romana Lechowskiego, prof. Wojciecha Niżańskiego, prof. Agnieszkę Noszczyk-Nowak, prof. Jarosława Popiela, prof. Andrzeja Rychlika, prof. Michała Janka, dr Jerzego Gawora, dr Mateusza Hebla, dr Wojciecha Hildebranda, dr Dariusza Jagielskiego, dr Magdalenę Kraińską, dr Roberta Karczmarczyka, dr Sylwię Lew-Kojrys, dr Dorotę Pomorską-Handwerker, dr Grzegorza Wąsiatycza.

W programie znajdziecie Państwo wykłady z zakresu chirurgii, stomatologii, chorób wewnętrznych, radiologii, rozrodu, chorób zakaźnych, analityki i dietetyki weterynaryjnej, dermatologii oraz nefrologii, prowadzonych przez liderów w tych dziedzinach. Naprawdę będzie w czym wybierać. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas Kongresu, poza wykładami, oferujemy Państwu kontakt z kilkudziesięcioma firmami, które zaprezentują najnowsze osiągnięcia z zakresu farmacji i żywienia małych zwierząt oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia praktyki weterynaryjnej.

W kolejnych tygodniach na naszej stronie internetowej www.pslwmz.pl będzie się pojawiać coraz więcej informacji o Kongresie, dlatego zapraszam do jej częstego odwiedzania.

W imieniu Zarządu PSLWMZ oraz naszego Głównego Partnera, firmy Hill’s, serdecznie zapraszam Państwa do Łodzi.

lek. wet. Andrzej Lisowski
Prezes PSLWMZ

Miejsce konferencji/Rezerwacja noclegu

DoubleTree by Łódź położony jest w centrum miasta, 1 km od ulicy Piotrkowskiej, jednej z najdłuższych ulic handlowych Europy, z hotelu roztacza się widok na pobliski park ks. Józefa Poniatowskiego, który jest idealnym miejscem na spacer lub poranny jogging. Park oferuje również korty tenisowe.

Hotel powstał w historycznym dla Łodzi miejscu, na terenach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, zachwyca nowoczesnymi i inspirowanymi filmem wnętrzami.

Hotel od lotniska im. Władysława Reymonta (LCJ) dzieli tylko 6 km, od Dworca Łódź Kaliska-1 km, do hotelu łatwo również trafić dzięki jego położeniu przy trasie W-Z i Pn-Płd. DoubleTree by Hilton położony jest w bliskim sąsiedztwie Atlas Areny, w której rokrocznie odbywają się dziesiątki koncertów i imprez sportowych.

Z DoubleTree by Hilton bez trudu dostaniemy się również do najważniejszych obiektów biznesowych w Łodzi, takich jak Międzynarodowe Targi Łódzkie (MTŁ) czy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE).

Adres: ul. Łąkowa 29, 90-554 Łódź

W celu rezerwacji noclegu w DoubleTree by Hilton Łódź prosimy skontaktować się z działem rezerwacji (lcjdl.res@hilton.com). Uczestnikom Kongresu przysługuje 15% rabatu na nocleg od ceny dnia na hasło „Kongres PSLWMZ”.

Hotele położone najbliżej miejsca odbywania się Kongres to:

Ponieważ miejsce naszego Kongresu zlokalizowane jest w centrum Łodzi, bez problemu będą Państwo mogli zarezerwować nocleg w innych hotelach na terenie miasta. Warto skorzystać z portali internetowych zajmujących się rezerwacją miejsc.

Z uwagi na ograniczenia parkingowe przy dojeździe z innych hoteli na terenie Łodzi zalecamy korzystać z komunikacji miejskiej.

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję